}

Gongová lázeň s Barčou v neděli 11.2.2024 17:30-19h

foto

Už dlouho Tě lákají vibrace gongu?

Přijď si osobně tento léčivý zvuk prožít na těle a odnést si ho přímo ve svých buňkách :-)

 

Gong je idiofonický hudební nástroj, tedy nástroj, který hraje celým svým tělem. Je jedním z nejstarších hudebních nástrojů na světě a jeho název je odvozený od zvuku, který vydává "ongongongong".
Gongová lázeň je relaxační zážitek, při kterém se nepoužívá žádná voda - to jen pro upřesnění. Při gongové lázni se "koupete" ve vlnách zvuku. Rozezníme-li gong, zvukové vibrace vyplní prostor a všichni, kteří se nacházejí v tomtéž prostoru, mohou na vlastním těle pocítit "živé", vibrující tóny.


Účinky gongové lázně 
Tóny gongu působí ozdravně na fyzické tělo i psychiku tím, že navozují meditativní stav. Vědomí člověka přechází z hladiny beta do hladin alfa, theta či dokonce delta mozkové činnosti, v nichž tělo přirozeně regeneruje.
Vibrace gongu vstupují do těla, snižují napětí, uvolňují mysl i tělo. Hluboké uvolnění těla přispívá k rozpouštění a odstraňování bloků v těle. Zlepšuje se lymfatický tok, zrychluje se krevní oběh a aktivizuje se nervový systém. Dochází k detoxikaci organismu: "nalepený buňkový odpad" se může prostřednictvím vibrace uvolnit do systému a odejít z těla ven.
V průběhu gongové lázně může účastník prožít celou řadu emocí, které jsou stimulovány různými zvuky. Může se dostavit pocit radosti a veselí, ale i smutek nebo strach. I přesto, jakmile vibrace gongu ztichnou, každý účastník popisuje stav hlubokého vnitřního klidu.
Gongová lázeň je zároveň i duchovním zážitkem. Účastníci se setkávají se svým vnitřním já, zažívají pocit jednoty, osvobození a vnitřního míru. Často hovoří o rozšířeném stavu vědomí. Určitě není náhodou, že se gong již po staletí používá v mnoha kulturách při spirituálních obřadech.


Jak probíhá gongová lázeň?

Vyhraďte si prosím 90 minut, z toho bude 45 minut věnováno hře na gong. Na začátku a na konci zapojuji do hry i další hudební nástroje, jejichž zvuky přispívají ke snazšímu uvolnění (na začátku lázně) a k pozvolnému probouzení (na konci lázně). Před samotným začátkem gongové lázně budete vyzváni, abyste se položili nebo posadili do pohodlné pozice a se zavřenýma očima se vydali na cestu s gongy. Každou gongovou lázeň zakončuji sdílením.

Vibrace GONGU


-Stimuluje imunitní systém (buňky se během hraní dostanou do neutrálního stavu a mohou tak nastartovat vlastní proces sebeléčení)
-Uvolňuje neutichající myslSnižuje stres a úzkostPomáhá zlepšovat spánek (již 45 minut zvuku gongu působí na tělo jako hluboký spánkový cyklus)


-Nabije vás energií
-Zlepšuje duševní a emoční čistotu
-Čistí a harmonizuje čakry
-Zmírňuje fyzickou bolest
-Vibrace působí pozitivně na naše jemnohmotná těla, kde mohou odblokovávat podvědomé vzorce

 

Říká se, že tibetské mísy a gong jsou vesmírné zvuky, které vždy odplaví jen to připravené, to připravené odejít právě z Tebe ... 

Kdy? v neděli 11.2.2024 17:30-19h

Za kolik? 250,-

Kde? Lotus centrum Břeclav

registrace? Nutná - na tel 739918000 - recepce Lotus centra

 

Be Lotus

další novinky

CENTRUM

 

 

Tel: +420 739 918 000
Email: recepce@lotuscentrum.cz

Na Hrůdách 1147, 69002 Břeclav

Zimní otevírací doba
Po-Ne 9:00 – 21:00
(od 17.října 2023)

Letní otevírací doba
Po-Ne 15:00 – 21:00
(19.4.2023 – 16.10.2023)

Hlavní tenisová sezóna 
19.10.2023 – 19.4.2024