}

Kouzlo zvuku - Tibetské mísy v Břeclavi

foto

Hurá! v sobotu 4.2.2023 9:30-18h Tě čeká aktivní celodenní workshop s tibetskými mísami a velmistrem Františkem Horváthem!

Na co se můžeš těšit?

Časový harmonogram

9:30-11:30 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky, dotazy, diskuze) (2 h.)

11:30-12:30 Přestávka na oběd

12:30 - 15:30  Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy (3 h.)

15:30-16h Přestávka

16:00 - 18:00 Meditační koncert a závěr (2 h.)

 

Intenzivní seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami 

Tento intenzivní seminář Ti poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíme blíž, naučíme se je různými způsoby rozeznívat a dozvíme se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíme pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíme jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budeme mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.

 

1)Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

2)Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíme spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíme si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

3)Meditační koncert tibetských zpívajících mís

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naši moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už medituješ pravidelně nebo slovo meditace slyšíš poprvé, může být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestatným zvukem doplní metrový Gong.

 

Této metodě se měl velmistr František Horváth možnost naučit přímo od Dr. Lobsanga Dhondupa Tsanga, jednoho z léčitelů Dalajlámova doktora v severoindickém městě McLeod Ganj (Dharamsala), kde sídlí tibetská exilová vláda.

Zpívající mísyZpívající mísyZpívající mísyTibetské mísy

Cena a registrace

Cena za toto soustředění je 1500 Kč. Kapacita maximálně 16osob. Děti jsou vítány od 10ti let, je vhodné se hlásit jak individuálně tak ve dvojicích (dílna i celý seminář může být vzájemnou párovou terapií, posílením vztahu rodič-dítě, matka-dcera, otec-syn).

V případě zájmu kontaktuj email organizátorky panajotovova@gmail.com nebo telefonní číslo 733647007.

Jako platnou registraci bude nutné uhradit 700 Kč na účet č. 2112868188/2700. Před začátkem semináře pak doplatit zbytek částky, tedy 800 Kč. 

Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou, jen drobné občerstvení (mandle, oříšky, ovoce). V prostoru centra se nachází Lotus Caffé - kavárna, kde je možné si zakoupit drobné občerstvení, výbornou Frolíkovu kávu a další speciality.

Jednotlivých bloků se nelze zúčastnit odděleně, pouze jako celku.

 

Místo konání

Lotus centrum Břeclav

Centrum pohybu, energie, zdraví a harmonie

Na Hrůdách 1147

69002

https://goo.gl/maps/JzFrfivzUs3n8LE79

 

Co s sebou?

Obleč se prosím pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžeš přinést vlastní, pokud je Ti milejší pracovat s mísou, kterou znáš, leč věz, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s průměrem 18 - 20cm.

Podložky a deky v centru máme k dispozici, pokud preferuješ vlastní, pak si ji přines s sebou. V prostoru je na podlaze koberec. Při koncertě se ležet může, ale při dílně se ležet přímo musí, tak aby pro Tebe bylo vše pohodlné.

 

A co říká sám František?

' V mých očích je toto zvukové soustředění výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících mís mnohem hlouběji, než je možné při akcích s kratším formátem. Ve výsledku plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís v jednom dni! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě se je na co těšit.'

Těším se na vás

S nejuctivější poklonou,

Váš František Horváth

 

 

tibetské mísy

 

těší se na Tebe Lotus team :-)

další novinky

CENTRUM

 

 

Tel: +420 739 918 000
Email: recepce@lotuscentrum.cz

Na Hrůdách 1147, 69002 Břeclav

Zimní otevírací doba
Po-Ne 9:00 – 21:00
(do 18.4.2023)

Letní otevírací doba
Po-Pá 10:00 – 22:00
So-Ne 13:00 – 22:00
(19.4.2023 – 16.10.2023)

Hlavní tenisová sezóna 
19.10.2022 – 19.4.2023